Coboty

Masz zamiar kupić robota współpracującego Doosan? Ogrom możliwości może Cię z początku przytłoczyć. Gdy oglądasz nowoczesne urządzenia, ujmują Cię one swoją precyzją, skutecznością, nawet wyglądem. Choć to ostatnie pozornie nie ma znaczenia, estetyczna konstrukcja ramienia cobota Doosan również wynika z funkcjonalności (imperatyw form follows function).

Czym różnią się poszczególne modele robotów Doosan?

 

Pamiętaj, że najważniejszy wybór masz już za sobą. Decydując się na zakup maszyn firmy Doosan, z miejsca stoisz na wygranej pozycji względem konkurencyjnych produktów. Dziś podpowiemy Ci, co bierzemy pod uwagę, gdy pomagamy wybrać odpowiednie urządzenie naszym klientom.

Dobór robota ze względu na branżę. Czy to ma sens?

Tak, jest to bardzo istotne. Inne czynniki mają znaczenie w przemyśle spożywczym, a inne w zakładzie stolarskim. Dlatego nim zajmiemy się wyborem właściwej maszyny, musimy poznać specyfikę danej firmy i branży, w której funkcjonuje.

Jakie aplikacje masz zamiar wykorzystywać?

Tutaj przechodzimy do tego, co prawdopodobnie ciekawi Cię najbardziej. Co potrafi zrobić dany robot? Jak można to przekuć na efekty finansowe w Twoim przedsiębiorstwie?

 

Wykorzystywane w przemyśle roboty od dziesięcioleci znajdują miejsce w zakładach produkcyjnych, lecz opłacalność ich integracji ograniczała ich użycie do stosunkowo niewielu zadań, najczęściej w dużych zakładach masowej produkcji.

Nasze coboty mogą przenosić, przekładać, przytrzymywać, podstawiać, spawać, montować, sprawdzać, dmuchać, kleić, polerować, a nawet szlifować. Możesz wykorzystać je w czasie montażu, kontroli jakości, do pakowania i paletyzacji nawet w małym zakładzie pracy. Potrafią ramię w ramię z operatorem precyzyjnie dokonać montażu na linii. Łatwość montażu, elastyczna kinematyka ramienia i wysoka precyzja ruchów umożliwiają Doosanom wykonywanie niezliczonych zadań. Puszczanie wodzy wyobraźni, zlecając zadania cobotowi jest przyjemną częścią pracy inżyniera z cobotami – wiemy, że Doosan sobie poradzi.

Udźwig i zasięg. Jak wiele uniosą roboty Doosan?

Zakres możliwych do wykonania czynności współzależy od narzędzi, w jakie wyposażymy robota jednak to udźwig i zasięg modelu są rzeczywistymi ograniczeniami wybranego ramienia. Świadomy dobór rozmiaru ramienia spośród serii A, M i H pomoże nie ponieść zbyt wielkich kosztów wdrożenia przy zachowaniu maksymalnej użytkowości w przyszłości.

 

Roboty Doosan oferują udźwigi od 5 do 25 kg, a ich zasięg to od 90 do 170 cm.
To, czego dziś potrzebujesz, zależy od tego jakie cele stawiasz przed sobą na przyszłość.

Kompletny zestaw robota współpracującego.

Każdy cobot Doosan jest sprzedawany w kompletnym zestawie umożliwiającym użytkownikowi uruchomienie pierwszego programu w krótkim czasie od odpakowania.

 

Wybieramy jedynie kolor matowego malowania proszkowego metalowego korpusu robota – biały lub granatowy.

Pamiętaj, że możesz liczyć na profesjonalną poradę.

Zawsze chętnie rozmawiamy z naszymi klientami. Wiemy, że dokonując inwestycji we własne przedsiębiorstwo, chcesz poznać wszelkie szczegóły. Dlatego nie wahaj się skontaktować z nami telefonicznie lub mailowo. Porozmawiamy o Twojej firmie i planowanym stanowisko zrobotyzowanym. Przyjrzymy się projektowi i określimy, czy któryś z naszych produktów może perfekcyjnie trafić w Twoje potrzeby.